W pierwszej kolejności należy ustalić, czym jest oczekiwana wydajność oraz czym się różni od średniej, mediany, a także wydajności maksymalnej i minimalnej. W przypadku budowy kalkulatora premiowego każdą operację, a dokładniej kombinację operacja + strefa, musimy rozpatrywać osobno.
Operacja jest ewidencjonowana w systemie WMS, co pozwala na pełną analizę danych. W uwagach do procesu jest kilka istotnych informacji, dlatego tej operacji w naszym przykładzie nie możemy potraktować rutynowo.
Premiowanie za mierzalne osiągnięcia Pracownicy chcą wiedzieć, za co konkretnie dostają premię i mieć możliwość wpływania na jej wysokość swoją pracą.
Napisałem „zazwyczaj”, ponieważ zależy to od specyfiki systemu. Na przykład niektóre systemy ewidencjonują tylko czas od rozpoczęcia przyjęcia/wydania do jego zakończenia, inne nie rejestrują poszczególnych linii w zamówieniach, a jeszcze inne nie pozwalają na eksportowanie interesujących nas danych.
eight. Ewaluacja systemu premiowego Z naszego doświadczenia wynika, że rewizję systemu premiowego warto przeprowadzić raz w roku.
Czyli firma wypłaca premię na długo, zanim sama zobaczy jakiekolwiek pieniądze za dane zamówienie czy projekt.
Błędy na etapie identyfikacji zadań i/lub przy obliczaniu oczekiwanych wskaźników efektywności. Może to doprowadzić do sytuacji, w której albo premii w rozsądnej wysokości nie będzie można wypracować, albo będzie kilkukrotnie wyższa od zakładanej. PORADA: dajmy sobie miesiąc, dwa lub trzy na kalibrację systemu.
Odpowiedzi na powyższe pytania można uzyskać podczas szkolenia kodeks pracy, gdzie analizować będziemy najnowsze fashionable w motywacji, jak również sprawdzone rozwiązania. Również jeśli chodzi o wynagrodzenie pracowników szkolenie będzie dobrym wyborem.
Jeśli chcemy, aby w firmie sprawnie funkcjonowało zarządzanie przez wskaźniki, należy wdrożyć w niej odpowiednio zaprojektowany program premiowy dla pracowników.
W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje związane z budową systemu premiowego i dobre praktyki, którymi z powodzeniem możesz się inspirować.
W kolejnej części skupię się na tym, jak przejść z procesów podzielonych na poszczególne zadania, zaklasyfikowanych do rozliczeń automatycznych na konkretne kwoty, czyli w jaki sposób wycenić wartości operacji mierzalnych i niemierzalnych.
Konsultant wnosi świeże spojrzenie, a jednocześnie zapewnia zasób wiedzy zdobyty podczas pracy przy podobnych projektach, potrzebny do stworzenia skutecznego systemu.
Jeśli zasady premiowania nie są dla pracownika transparentne, tutaj to system może działać wręcz demotywująco („
Czytaj więcej » Wybór odpowiednich wskaźników Wskaźniki, czyli to za co premiujemy, muszą być tak dobrane, aby z jednej strony miały realne znaczenie dla biznesu, a z drugiej strony były czymś na co pracownik ma wpływ.